Blog Bagalio

SROVNÁNÍ: March Ribbon 2014 vs. 2018

Autor 10.4.2018 Testujeme

Jsou kufry, které se objeví jako designové výstřelky své doby a za rok o nich ani nevíte. A pak jsou stálice, které se s drobnými obměnami vyrábí řadu let a pořád jsou velmi populární. Mezi tyto bestsellery patří bezesporu i kufr March Ribbon.

Kufr March Ribbon

VýhodyNevýhody
+ 4 kolečka otočná o 360°- vyšší váha
+ možnost vozit kufr i po dvou kolečkách- menší objem
+ 5 let záruka
+ broušený povrch odolný proti škrábancům
+ TSA zámek

March Ribbon vás nenechá ve štychu

Přiznám se, že když jsem si před čtyřmi lety vybírala nový kufr, rozhodovala jsem se spíš podle vzhledu, než že bych porovnávala kvalitu materiálu či koleček. O to víc jsem potěšena, že můžu s klidným svědomím říct, že i po čtyřech letech je kufr stále plně funkční, bez vad, a dokonce je stále v záruce.

Ribbon v mém vozovém parku je tedy modelem z roku 2014. V té době se už nějakou dobu vyráběl, takže to úplná novinka nebyla. Co mě na něm ale uchvátilo, byla jeho barva. Byl totiž sněhově bílý s šedými prvky. Prostě láska na první pohled. Budete se možná smát, ale bílá barva u mě vede stále. Takže ačkoliv si letos budu pořizovat kufr nový, pro změnu bude opět bílý.

Revoluce v materiálech

Kufr March RibbonNezastavitelný pokrok a vývoj technologií se nevyhnul ani výrobě kufrů. Zvláště v poslední době se kvalita materiálů rychle mění a posouvá směrem k lepšímu. Před pár lety byla většina skořepinových kufrů vyráběna z ABS plastu a odolnější polykarbonát byl vyhrazen jen dražším sériím. S postupem času se ale od ABS plastů upouští, protože se v praxi ukázalo, že jsou sice relativně pružné, ale náročné cesty letadlem a nešetrné zacházení ne vždy přečkají bez úhony.

I díky tomu, že je nyní polykarbonát cenově dostupnější než dříve, se čím dál více kufrů vyrábí z kombinace ABS a polykarbonátu nebo z čistého polykarbonátu. Výsledkem je tak výrazně odolnější produkt, na jehož výdrž se můžete opravdu spolehnout. A tímto vývojem prošel i March Ribbon. Z původního ABS plastu, ze kterého je i můj bílý krasavec, dospěl do dnešního, již zmiňovaného mixu ABS a polykarbonátu.

Na první pohled stejný, a přesto nový

Kufr March RibbonPo designové stránce se March Ribbon nějak zvlášť neměnil, i když prošel řadou pokusů o redesign. Ať už to byla moje milovaná bílá varianta, nebo řada Bicolour, která přinesla novinky v podobě  komponentů odlišných barev na jinak jednobarevném kufru. Léty prověřené a nejvíce oblíbené jsou ale barvy s označením Brushed. Popsala bych je jako lehce melírované. Ty se jednoznačně staly neporazitelným bestsellerem a vyrábějí se dodnes.

Drobnými změnami prošly také rozměry. Z původního štíhlejšího a vyššího krasavce je teď podsaditější vazoun, který se ale ve velikosti S pořád pohodlně vejde do limitů pro rozměry palubního zavazadla.

TIP: Mrkněte na náš článek o rozměrech palubních zavazadel a také o tom, co si (ne)můžete na palubu letadla vzít.

Bezpečnost a výdrž

Kvalita materiálů použitých na kolečka, trolej a zámek se dá posoudit pouze s časovým odstupem a po důkladném vyzkoušení. Je tedy nutno přiznat, že se u modelu March Ribbon 2014 sjížděla kolečka relativně rychle. Protože se ale materiály vyvíjejí a u kufrů jde tento vývoj neskutečně rychle, nové řady mají kolečka odolnější (což ale zatím bohužel nemůžu z dlouhodobého hlediska hodnotit). Uklidňující však může být fakt, že ke starším i novějším modelům jsou stále k dispozici náhradní díly. Díky pětileté záruce je tak možné případné poškození opravit buď v rámci záručního servisu, nebo i pozáruční opravou.

Kufr March RibbonTSA zámek je pak kapitola sama pro sebe. S přibývající nutností bezpečnostních kontrol se vyvinul systém TSA zámků, které si mohou pracovníci na letištích otevřít díky univerzálnímu klíči. To jim bez poškození zámku umožní zkontrolovat, že se v zavazadle nenachází například výbušnina. Tuto vymoženost můj starý Ribbon neměl, a tak k němu mám krásný retro visací zámek, který ale nepoužívám. Do průvlaků v jezdcích se totiž dá bez problému provléct nový visací TSA zámek.

Současný model March Ribbon už má TSA zámek samozřejmě integrován.

Aby bílá bílá byla

Kufr March RibbonMůj Ribbon se mnou zvládl mnoho cest letadlem, nespočet cest autem a najezdil na svých kolečkách mnoho kilometrů po „kvalitních“ českých chodnících. Na kolečkách se jízda podepsala, ale stále jsou funkční. Skořepina leteckou přepravou utržila nejeden škrábanec, ale prasklinu ani jednu.

Někteří mohou namítat, že se bílý kufr snadněji ušpiní, ale můžu vám s klidným svědomím říct, že je na špínu náchylný úplně stejně jako všechny ostatní barvy. Jeho obrovskou výhodou navíc je, že je snadno rozpoznatelný a působí opravdu elegantně. Bílých kufrů totiž nejezdí tolik, jako těch stříbrných, černých a dalších „profláknutých“ barev. Na druhou stranu, pokud koukáte z okýnka letadla, jak pánové v zářivých vestách nakládají nebo vykládají kufry, přesně vidíte, co váš mazlík musí podstoupit za mučení.

A pokud byste přesto měli obavy o jeho krásný povrch, pořiďte si textilní obal na kufr, který ho ochrání od nehezkých škrábanců.

Co tedy říct závěrem? S kufrem March Ribbon jsem spokojená a naprosto mi přirostl k srdci. V aktuálním vydaní je v mnohých ohledech ještě propracovanější a vyladěný do posledního detailu. K našim nejprodávanějším cestovním kufrům se tak řadí právem a můžu jej s klidným svědomím doporučit.

TIP: Zajímají vás další produkty pod drobnohledem? Nenechte si ujít ostatní recenze a také náš YouTube kanál.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Podobné příspěvky

Žádné komentáře

    Okomentujte

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..