Blog Bagalio

RECENZE: Deuter Aircontact 75+10

Autor 18.7.2016 Testujeme

Na túru vždy připraven!

Chystáte-li se vyrazit na náročnější víkendovou túru či týdenní turistickou výpravu, jejímž cílem je dostat se do vytouženého cíle za pomoci mnoha různých dopravních prostředků (včetně vlastních nohou), určitě si jako zavazadlo nezvolíte kufr či cestovní tašku na kolečkách. Každý správný cestovatel totiž ví, že většina významných přírodních památek totiž neleží uprostřed turistického letoviska, ale právě v terénu, který je mnohdy lemován jen úzkými cestičkami, jež jsou ještě navíc často poznamenané rozmary počasí.

Víceúčelová krosna Deuter Aircontact 75+10 je na všechny nástrahy, které na vás na každém kroku číhají, docela dobře připravená. A s ní budete i vy! Je totiž navržena tak, abyste ji mohli všestranně využít v terénu i v případě, že cestujete do vzdálených koutů přes metropole, které rozhodně stojí za důkladnější prozkoumání.

Rozměry88 x 32 x 28 cm
Objem75 litrů+
Hmotnost3,1 kg

Co Aircontact nabízí?

 • Prostor pro uložení oblečení i vybavení vhodného pro různé příležitosti. Ležérní oblečení využijete při pobytu ve městě, zatímco funkční oblečení a obuv oceníte zejména v drsném a vlhkém terénu hor a lesa.
 • Vzdušný a vysoce komfortní zádový systém umožňující cirkulaci vzduchu.
 • Pohyblivý bederní pás (systém Variflex), jenž se optimálně přizpůsobí při pohybu a zajistí stabilitu i lepší rozložení váhy nesených věcí.
 • Dvouvrstvé ramenní popruhy s bohatým polstrováním, které drží svůj tvar a v kombinaci se zádovým panelem značně zvyšují pohodlí při chůzi a pohybu jak ve městě, tak mimo něj. Tyto funkční vlastnosti ale oceníte i v momentech, kdy jste například nuceni stát v nekonečné frontě na odbavení v letištní hale, nebo při jízdě hromadnou dopravou, kde nemáte možnost si batoh někam položit.
 • Integrovaná pláštěnka je součástí batohu, tudíž budete za všech okolností připraveni na nevoli počasí. V obrovském lijáku nebo v místech s vysokou vlhkostí vzduchu budete mít po ruce vždy něco suchého na převlečení.
 • Kromě pevného vnějšího materiálu je Aircontact uzpůsobený na náročné putování i uvnitř. Díky vnitřním kapsám budete mít nejen přehled o všech drobnostech, ale můžete si s klidným svědomím roztřídit oblečení a vybavení dle toho, v jakém pořadí je budete používat.

Deuter Aircontact-75-10 Deuter Aircontact-75-10Deuter Aircontact-75-10Deuter Aircontact-75-10

Dobře využít místo a naplnit krosnu k prasknutí jsou ovšem dvě hodně odlišné věci. Nezapomínejte tedy na to, že pokud se vydáváte na víkendové výlety či týdenní túru do přírody, kde rádi strávíte noci ve stanu nebo pod hvězdami, budete muset celou váhu zavazadla nést na svých bedrech i v náročnějším terénu. Při přípravě vaší výbavy byste tedy měli tento fakt zohlednit. Jinak můžete s klidem krosnu Deuter Aircontact využít i na kratší putování. Krosna se vám vždy dobře ponese, jen je třeba počítat s jejími většími rozměry a hmotností (například kvůli přepravě).

Jak maximálně využít potenciál krosny Aircontact?

 1. Věci, které se rychle ušpiní (boty, sportovní a lezecké vybavení) uložte do oddělené spodní části komory.
 2. Použité a zašpiněné oblečení, které už nebudete používat, vkládejte průběžně rovněž do spodní části, kde vám nebude nijak překážet. Zbytek čistého oblečení zůstane uložený v hlavní komoře.
 3. Oblečení skládejte tak, aby byly nejtěžší věci (kalhoty, svetry) na dně, zatímco ty nejlehčí (trička, tílka) budou úplně nahoře.
 4. Díky přednímu plnění se snadno dostanete do hlavní komory, kterou můžete doplnit o spodní prádlo, ponožky, plavky a podobné drobnosti tak, že obskládáte nejdříve úhledně složené věci. Tím zajistíte jejich stabilitu a nepomačkání.
 5. Hygienické potřeby a nezbytnou lékárničku můžete umístit buď do víka batohu, kde je umístěná integrovaná kapsa, nebo do horní části hlavní komory, kde k nim budete mít vždy snadný přístup.

Deuter Aircontact-75-10Deuter Aircontact-75-10 Deuter Aircontact-75-10Deuter Aircontact-75-10

Krosna Deuter Aircontact 75+10 je zkrátka připravena splnit i nejnáročnější úkol, před který jsou cestovatelé bez rozdílu výšky, věku či pohlaví postaveni. Pokud patříte k těm nadšencům, kteří si oblíbili krosny s vrchním plněním, pak jistě víte, že uložit do batohu oblečení tak, aby se nepomačkalo, a ani nebylo pohřbené v jediném místě na dně krosny, není tak obtížné, jak se může na první pohled zdát. Potřebujete se dostat ke svým věcem hned? S Aircontact to není a nebude problém! Krosna je totiž vybavena předním zipem ve tvaru písmene U, jenž odděluje hlavní komoru od samostatné spodní části!

(přeloženo z Deuter USA Blog Posts, foto: Deuter.com)

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Podobné příspěvky

Žádné komentáře

  Okomentujte

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..