Zná to asi každý – vyrážíte na cesty, na poslední chvíli doháníte resty v práci, balíte se. Zařizujete milion věcí a snažíte se na nic nezapomenout. Připravili jsme si pro vás sedm aplikací, které vám cestování usnadní.
Pack point – co si zabalit do batůžku
Pokud také patříte mezi ty, jež nenávidí balení a poslední kousky oblečení perou ještě uprostřed noci před cestou, aplikace Packpoint je to pravé pro vás. Pomocí uložených šablon a vašeho individuálního nastavení vám připraví pack list přímo na míru. Poradí, co vše si zabalit do batohu nebo kufru, aby vás na cestách nic nepřekvapilo. Na začátku si nastavíte cílovou destinaci, délku pobytu, účel cesty i aktivity, které chcete provozovat. Appka si stáhne aktuální informace o počasí a vytvoří seznam věcí, které se vám budou na dovolené rozhodně hodit. Ten pak můžete také sdílet s kamarády přes email.
Lonely Planet Traveller – nejlepší kamarád
Cestovní průvodce od Lonely Planet patří k tomu nejlepšímu, co je na trhu dostupné. O tom se asi nedá ani polemizovat. Modré cestovatelské bible jsou nejoblíbenější, nejrozsáhlejší a mohou se pyšnit také největším počtem zastoupených zemí. Snad téměř každý už někdy vyrazil s tímto modrým společníkem na cesty.
Pokud však cestujete jen s příručním zavazadlem, kdy zvažujete každé deko navíc, nebo do více zemí najednou, může být cestování s velkými a těžkými knihami docela obtížné. Proto je tu aplikace Lonely Planet Traveler. Stáhnete si všechny potřebné destinace do svého telefonu, čímž ušetříte místo, ale i peníze. Knižní průvodce totiž obvykle stojí více než 500 korun. Oproti tomu si v aplikaci můžete průvodce po některých zemích stáhnout zdarma, jiné za poplatek přibližně 150 korun. Jedná se ale o kvalitní a spolehlivé informace, za něž se vyplatí si připlatit.
Flio – chyťte wi-fi na letišti
Máte jen několik desítek minut na přestup na letišti? Potřebujete se rychle připojit, ale nechce se vám hodinu vyplňovat nejrůznější otravné formuláře? Pomůže vám aplikace Flio, která vyplní údaje za vás a připojí váš telefon bez problémů a dalšího čekání k wi-fi síti. Po připojení vám aplikace nabídne i další užitečné informace, například o odletech a příletech, nabídky slev na letišti a rady či tipy co na letišti dělat, pokud máte čekačku o něco delší.
Sygic – vždy budete vědět, kam míříte
Sygic je pokročilá navigační aplikace, jejíž nespornou výhodou je, že funguje offline. Nemusíte se tak obávat, že vás během pobytu v zahraničí zruinuje. V bezplatné verzi získáte jak hlasovou navigaci, tak i mapy od renomované společnosti TomTom. Můžete si však také připlatit za 3D mapy, upozornění na rychlostní omezení a další doplňkové moduly.
Booking.com – kam rychle složit hlavu
Zná ho asi každý, server Booking.com patří mezi nejrozšířenější portály, kde můžete sehnat ubytování po celém světě. Intuitivní ovládání, nepřeberné možnosti i dostupnost referencí – to jsou hlavní přednosti tohoto webu, který vydal i svou vlastní aplikaci. Díky GPS vám jednoduše najde všechny možnosti ubytování ve vašem okolí, a to za velmi příznivé ceny, které bývají většinou o třetinu levnější než přímo v hotelu. Díky implementované navigaci vás navíc aplikace zavede až přímo před vybraný hotel.
Foursquare – tipy od zasvěcených
Další zajímavou aplikací, která by ve vašem chytrém telefonu rozhodně neměla chybět, je aplikace Foursquare, která v sobě spojuje prvky sociální sítě a online hry. Najdete zde shromážděny tipy od uživatelů na to, kam si zajít na dobré kafe, kde se dobře najíte nebo kde uplatnit různé typy slev.
Wi-Fi Map – žádné heslo nebude překážkou
Žijeme v době, kdy udělat krok bez online připojení, kontrolování emailů, Facebooku a přidávání fotek na Instagram, je téměř nepředstavitelné. Na cestách tak většinou hledáme jakékoliv možnosti, jak se k internetu připojit. Velmi zajímavou aplikací je Wi-Fi Map, která vám hon za internetem usnadní. Jejím prostřednictvím totiž můžete najít hesla na wi-fi routery po celém světě. Nemusíte se tak plížit kolem fast foodů či se ptát ještě před objednáním v restauraci na heslo k wi-fi síti.
Bez jakých aplikací se neobejdete vy? S čím vyrážíte na cesty? Podělte se s námi o své zkušenosti.
1 Komentář
Ještě bych za sebe doporučila například Aibnb, připadá mi pohodlnější a levnější, než booking.